Twilight Field


Join the forum, it's quick and easy

Twilight Field
Twilight Field
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Rozdział 3. Istoty Duchowe

Go down

Rozdział 3. Istoty Duchowe Empty Rozdział 3. Istoty Duchowe

Pisanie by Burmistrz Sro Wrz 04, 2019 6:23 am

Jak już wiesz, ty który czyta te słowa, czym są duchy. Teraz nadszedł wyjaśnić inną grupę nadnaturalnych istot, które mogą początkujący łowcom bestii wydawać się tym samym, jednak nie wiedź że jedyne co łączy duchy i Istoty duchowe, to że są istotami duchowymi jak duchy, mogą manifestować swoją obecność postaci materialnej z tą różnicą że duchy przybierają postać albo mgły lub tak jak wyglądał za życia, jak i również to iż choć to duchy to jednak ich działanie jest często organiczne przez prawa samej natury. Istoty duchowe, natomiast nie tylko mogą zmaterializować się w dowolną postać, to także ich możliwość wpływania na świat fizyczny jest znacznie większa (często niewyobrażalnie większa) niż w przypadków duchów. Kolejną rzeczą, jest to iż duchy to dusze ludzi i Innych które utknęły w świecie żywych nie móc przejść na druga stronę to istoty duchowe są właśnie mieszkańcami tej drugiej strony, którzy przybywają tu na materialną sferę z własnej woli i co najważniejsze w porównaniu do duchów, nie są one przywiązane do tej sfery egzystencji.

Anioł
Znane z Chrześcijaństwa, Judaizmu, Islamu jak i też wielu innych religii i wiar, Anioły niebiańskie istoty będące pośrednikami pomiędzy śmiertelnymi, a Bogiem, niebiosami itp. itd. Choć kiedy ja osobiście zaczynałem swoje życie jako Łowca, to nie wierzyłem w ich istnienie, nawet świadectwo bardziej doświadczonych i starszych łowców którzy mieli w nich styczność wywoływały u mnie pusty śmiech, do czasu kiedy samemu spotkałem właśnie takową istotę.
Co powiedzieć, o nich można? No cóż zarówno ja, jak i wielu takich jak, dużo na ich temat nie powie.
Anioły to dość tajemnicze istoty, nieodgadnione, nieznane często wydają się dziwne jeśli chodzi o standardy dotyczące ludzi i Innych, gdyż faktycznie są to "Istoty Miłosierdzia" ale uwierz mi że potrafią być niesamowicie okrutne i bezskrzydły i bezwzględne jeżeli tego wymaga od nich sytuacja.
Jak można poznać takową istotę? No cóż, na pewno nie licz na to iż ujrzysz ich jak to przedawniają księgi teologiczne, freski czy obrazy, no cóż możliwe że tak wyglądają ale, Anioł którego ja spotkałem wyglądał jak najzwyklejszy człowiek, jedynie co nie pasowało do typowego człowieka, to niezwykłe opanowanie na poziomie który jest po za możliwością ogarnięcia dla wielu Innych i ludzi, niezwykłą mądrością i wiedzę (zwłaszcza że owy Anioł którego spotkałem był pod postacią jedenastoletniego chłopca) o której ludzie i Inni mogą jedynie marzyć, oraz (choć pewnie sam to sobie wmówiłem) jakiegoś swoistego rodzaju aura, którą na pewno nie pochodzi z tego świata.

Tryb życia: Dzienny i Nocny

Teren występowania: Dowolne miejsce.

Sposób na zranienie/osłabienie: Nie jestem do końca pewnie, gdyż nigdy nie miałem okazji by walczyć z "Aniołami" ale z tego co przekazali mi łowcy którzy stanęli do walki z nimi, twierdzą iż kontakt ich powłok cielesnych ze splugawioną wodą jak i splugawionymi przedmiotami może ich poparzyć i zdekoncentrować, ale nie wywoła jakiś poważnych uszkodzeń ich "naczynia" natomiast Sigile (to nazwa specjalnych pieczęci) mogą na przykład uwięzić Anioła lub nawet przepędzić go na krótki czas.

Sposób na zabicie: Zabić anioła, to troszeczkę za dużo powiedziane. Ci łowcy którzy zmierzyli się tymi istotami, mówią że można jedynie zniszczyć ich cielesną powłokę by jego "Duch" nie mógł w niej przebywać przez co musi wytworzyć sobie nową powłokę lub powrócić do swoje sfery egzystencji, tyle że zniszczenie takowe musi być czymś więcej niż nafaszerowanie go ołowiem czy przerobieniem go na bitki przy pomocy gaz rurki, a raczej na całkowitym zniszczeniu np. po przez spalenie, rozsadzenie itp, itd.

Demon
Demony kolejna z duchowych istot, istoty mroku, ciemności, cierpienia, piekła itp, itd. I nie odbiega to zbytnio prawdziwego charakteru. Zaborcze, nienawistne i okrutne lubujące się w niszczeniu życia ludzi i Innych, tak samo jak w przypadku Aniołów początkowo nie wierzyłem w ich istnienie do czasu kiedy sam nie spotkałem ich tak samo jak anioły.
Demony wedle ikonografii jak i wyobrażeniach przedstawiane jest jako rogate, skrzydlate monstrum i być może ich prawdziwy wygląd jest właśnie taki jak opisywane jest w podaniach, jednak te demony z którymi się zmierzyłem zazwyczaj przybierały postać typowo ludzką lub postać Innego tyle ze mieli coś w sobie niepokojącego, dziwnego i przede wszystkim mrocznego, coś co od razu zdradzało że nie są ani ludźmi ani Innymi, demony poza "typowymi zdolnościami" takimi jak teleportacja, telekineza, lewitacja czy choćby kontrola nad żywiołami, są również niesamowicie silne i zwinne, też należy zaznaczyć że demon, demonowi nierówny przez co ich moc zależna jest od jego "rangi" jednak zapamiętaj że nawet najniższy w szeregu demon jest wielce niebezpieczny przez co nienależny ich lekceważyć.

Tryb życia: Dzienny i Nocny

Teren występowania: Dowolne miejsce.

Sposób na zranienie/osłabienie: Woda święcona jak i przedmioty religijne (np. Krzyż) jest w stanie nie tylko osłabić i zdekoncentrować demona, ale kontakt z taką wodą lub przedmiotem poważnie rani ich cielesne powłoki, również tak samo jak w przypadku Aniołów Sigile mogą na przykład uwięzić Demona lub nawet przepędzić go na krótki czas.

Sposób na zabicie: Taki sam jak w przypadku Aniołów, czyli całkowite zniszczenie jego powłoki.

Flygia
Flygie to następna z duchowych istot podobnych do aniołów. Flygie to duchy opiekunowie zajmującymi się niesieniem pomocy tym ludziom i Innym którzy jej potrzebują, zazwyczaj robią to poprzez dykretne doradzanie w trudnych sytuacjach, podnoszenia na duchów w chwilach kryzysu, lub próby odwiedzenia od niebezpieczeństwa. Flygie zazwyczaj przybierają postać zależną od psychicznych dyspozycji człowieka lub Innego którym się opiekują, przez co mogą wyglądać jak skromna młoda kobieta, pewny siebie staruszek czy nawet rezolutny dzieciak.

Tryb życia: Dzienny i Nocny

Teren występowania: Dowolne miejsce

Sposób na zranienie/osłabienie: Nieznany

Sposób na zabicie: Nieznany. Jednak można sprawić by Flygia opuściła osobę którą się opiekuje. Jak można to sprawić? Bardzo prosto, wystarczy szczerze podziękować za jej opiekę, a Flygia uszanuje to po czym odejdzie.

Pomiot piekieł
Pomioty piekieł. To dość niezwykły i dziwny rodzaj istot duchowych. Istoty te swoim charakterem przypominają Demony (lub nawet możliwe że są gorsze od Demonów) choć nimi nie są, ale tak jak Demony są okrutne, podstępne, zdradliwe itp, itd. jednak same pomioty nienawidzą (zresztą demonów także) jak porównuje się ich do jak oni sami nazywają demony "Zmutowanymi Aniołami" a same natomiast mienią się jako "Najczystsze Dzieci Piekła" tak samo jak Demony posiadają praktycznie ten sam wachlarz zdolności, na nawet się nie zdziwię jak ich repertuar jest większy, gdyż nadal zarówno ja jak i pozostali łowcy, mało wiedzą na temat tych istot.
Co ciekawe w porównaniu do Demonów, Pomioty nie są wstanie stworzyć własnego powłoki cielesnej, przez co potrzebują tak zwanych "naczyń"czyli innymi słowy chodzi tu o opętanie zarówno człowieka jak i Innego, nieważne czy żywy czy martwy, dla nich nie ma to żadnego znaczenia, tego co niegdyś dowiedziałem się od innych łowców to, że pomioty piekieł potrafią nawet opętywać innych nadnaturalnych, wliczają naet nieumarłych. A jaki jest ich prawdziwy wygląd, to wygląd czarno-smolistego dymu, właśnie dlatego w porównaniu do demonów czy aniołów Pomioty piekieł potrzebują "naczynia"

Tryb życia: Dzienny i Nocny.

Teren występowania: Dowolne miejsce.

Sposób na zranienie/osłabienie: Pomioty piekieł są podatne na te same przedmioty co Demony. Również można egzorcyzmować Pomiot z opętanego przez niego "naczynia"

Sposób na zabicie: Choć wydaje się to niemożliwe, to Pomioty piekieł można zabić. Jednak muszą być spełnione dwa warunki. Pierwszy warunek, Pomiot musi przebywać w "naczyniu"drugi warunek, gdy Pomiot znajduje się w "naczyniu"należy dźgnąć go w serce specjalnym rodzajem poświęconego srebrnego sztyletu, specjalnie przygotowany własnie do takich zadań.
Jednak nie muszę zaznaczać że jeśli Pomiot opętał żywą osobę, to zabicie w ten sposób Pomiota, powoduje również śmierć "naczynia" również tak samo jak w przypadku Aniołów i Demonów Sigile mogą na przykład uwięzić Pomiota lub nawet przepędzić go na krótki czas.
Burmistrz
Burmistrz
Admin

Liczba postów : 227
Join date : 04/09/2019

https://twilighfield.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach