Twilight Field


Join the forum, it's quick and easy

Twilight Field
Twilight Field
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Krótkie wprowadzenie

Go down

Krótkie wprowadzenie Empty Krótkie wprowadzenie

Pisanie by Burmistrz Pią Lip 17, 2020 4:40 pm

Witaj Przybyszu.

  Zapewne jest to pierwszy wątek, jaki kliknęłaś/kliknąłeś zaraz po pojawieniu się na naszym forum. Nie oszukujmy się - czerwony napis Regulamin nikogo nie zachęca, za to niepozorne Wprowadzenie już dużo bardziej. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego też w tym wątku dowiesz się wszystkich najbardziej potrzebnych Ci informacji, aby dobrze zacząć w naszym świecie. Mimo to, polecam jednak chociażby zerknąć na Regulamin, gdzie wszystkie zasady są dokładnie wyjaśnione.

  Znajdujesz się właśnie na forum PBF RPG - Play By Forum Role Playing Game - dla Ciebie oznacza to tyle, że w tym miejscu, w stworzonym przez nas świecie, Ty tworzysz własną postać i wprowadzasz w ów świat. Wchodzisz w interakcje z innymi postaciami, Twoja postać przeżywa niesamowite przygody, a Ty - wcielając się w nią - piszesz jej historię. Jest to zabawa bardzo uzależniająca, to mogę zagwarantować. Korzystanie z takiego forum niesie ze sobą ogrom plusów - oprócz rozwijania wyobraźni, ćwiczenia zdolności pisarskich i poznawania rzeczy niekiedy przydatnych w prawdziwym życiu, masz okazję poznać grono niezwykłych indywiduów, gdzie każdy kolejny człowiek jest jeszcze bardziej pokręcony od poprzedniego. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że kiedy raz wpadniesz w ten świat, niełatwo jest się z niego wydostać, bo po prostu sama/sam tego nie chcesz. Mnie złapało w piątej klasie podstawówki i trzyma do teraz, czyli już kilka ładnych lat.

A w jaki sposób pisać? Oto kilka najważniejszych zasad:
→ Zanim zaczniesz przygodę z forum, musisz napisać Kartę Postaci. Jest to ogólny opis bohatera, którego stworzyłaś/stworzyłeś. To z Karty Postaci inni użytkownicy czerpią informacje o Twoim bohaterze.
→ Piszesz tylko i wyłącznie za swoją postać w wyznaczonych tematach. Nie możesz narzucać innej postaci/NPC-owi, co ona zrobiła.
→ Możesz tworzyć własne tematy na fabule forum. Wydaje mi się, że tematów fabularnych jest na tyle dużo i stanowią na tyle dużą różnorodność, to jednak nie oznacza że jak tobie jakiegoś .
→ Staraj się nie blokować postaci innych graczy (długotrwałe nieodpisywanie). Jeśli wiesz, że nie będzie Cię przez dłuższy czas, postaraj się zakończyć wątki. Wiadomo jednak, że jeśli nieobecność jest niespodziewana, nie można Cię za to winić, więc nie obawiaj się, nikt nie będzie Cię o to zabijał.
→ Staraj się pisać ładnym językiem, sensownie. Dbałość o podstawowe zasady pisania i posty dłuższe niż parę linijek zdecydowanie lepiej wyglądają i sprawiają, że inni dużo chętniej będą z Tobą pisać.

Myślę, że z najważniejszych kwestii to wszystko. Ale mimo wszystko, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, gdzie są bardziej rozpisane zasady tego forum.
Burmistrz
Burmistrz
Admin

Liczba postów : 227
Join date : 04/09/2019

https://twilighfield.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach